Anne ve Babamı Nasıl Bir Huzurevine Yatırmalıyım?


Yaşlılarımız için nasıl bir bakım yapılması gerektiği ve oluşturulması gereken yaşam standardının nasıl olması gerektiği hususunda yeterli bilgiye sahip olmamamız, halk arasında Huzurevi ve Yaşlı Bakımevleri hakkında yaygınlaşmış yanlış bilgiler ve Huzurevi algısı gibi konular bizleri anne babamızı bir huzurevine yatırma düşüncesinden uzak tutar.

Profesyonel bir destek almamız gerektiğinin farkına vardığımız andan itibaren, bir araştırma sürecine girmemiz gayet normaldir. Bu araştırmaların da en önemli konularından biri “Anne ve babamı nasıl bir huzurevine yatırmalıyım?” sorusudur. Bu yazımızda sizlere anne ve babanız için bir huzurevi tercih etmeniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Sağlık hizmetleri; kuruluşta düzenli doktor kontrolü ve hemşirelik hizmetleri verilip verilmediği, yaşlıların sağlık takiplerinin, buna bağlı olarak kullanması gereken ilaçların takibi, ilaçların temini ve raporlarının süreçleri konusunda neler yapıldığı, yaşlılara uygun beslenme şekli uygulanıp uygulanmadığı gibi konuların görüşülmesi gerekmektedir.

Bakım hizmetleri; tercih edeceğiniz huzurevi ve yaşlı bakımevinin sektördeki sürekliliği/tecrübesi, yaşlılarınızın bakımı için yeterli tecrübeye sahip ekibin olup olmadığı hususuna dikkat edilmelidir. İkinci Bahar Huzurevi olarak 1994 yılından bu yana sektörde hizmet vermekteyiz. Kaliteli ve şeffaf hizmet anlayışımız neticesinde bugüne kadar hizmet verdiğimiz yaşlılarımızın yakınlarının olumlu referansları kuruluşumuz için daima gurur kaynağı olmuştur.

Hijyen; yaşlınızın huzurevinde yaşayacağı ortamın ne kadar temiz olduğuna, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına dikkat edilmeli ve araştırma sürecinde gözlemlenmelidir.

Son olarak yakınlarınız adına yeni bir karar alırken sadece telefon ile bilgi almak yerine kesinlikle ortamın gözlemlenmesi ve hizmet alan yaşlıların yüzlerinde ki ifadenin göz ardı edilmemesi gerekmektedir.